Rozbiór budynku wiąże się z ogromną ilością odpadów, których nie można ot tak zostawić na działce. Niektóre pozostałości, takie jak drzwi czy też okna, nietrudno posegregować i wyrzucić. Co jednak zrobić z czystym gruzem budowlanym, czyli cegłami i kamieniami? Czy można je jakoś wykorzystać?

 

Nowoczesny ogród

 

Zanim zdecydujemy się na wyrzucenie cegieł i kamieni po rozbiórce domu, warto zastanowić się, czy nie przydadzą się nam one do ogrodu. W końcu nic nie prezentuje się tak dobrze, jak kamienna ścieżka wśród trawy i kwiatów albo podjazd z kamienia przy bramie. Ciekawym rozwiązaniem może być również wykorzystanie kamienia do wykończenia grilla, który wiosną czy latem z pewnością zachwyciłby gości podczas ciepłego wieczoru. Z kolei cegły świetnie nadadzą się do postawienia murków oddzielających np. kosze na śmieci. Mogą też przydać się do wybudowania altany czy nawet wędzarni. Cegły nie tylko są bardzo wytrzymałe, ale też dobrze akumulują ciepło, co może być przydatne zwłaszcza podczas chłodniejszych dni.

 

Urozmaicenie wnętrza domu

 

Nie tylko ogród jest dobrym sposobem na wykorzystanie gruzu budowlanego. Również wnętrze Twojego domu możesz urozmaicić wyjątkową aranżacją kamienną lub ceglaną. To bardzo modne rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się m.in. w stylu rustykalnym czy boho. Ściany z kamienia mogą nadać Twojej kuchni oryginalny, nowoczesny wygląd, zaś dodatek z cegieł sprawi, że pomieszczenie wyda się bardziej przytulne i przyjazne. Co więcej, zarówno cegły, jak i kamienie można wykorzystać do wykończenia kominka, łuków bądź kolumn, a nawet do obramowania okien. Oczywiście nie musisz użyć do swojego wnętrza całych cegieł - często wystarczy pociąć je na mniejsze fragmenty, które mogą być jedynie ozdobą do niewielkich fragmentów ścian w salonie czy nawet nad łóżkiem w sypialni.

 

Wywóz gruzu kontenerem

 

Jeżeli nie masz ochoty na wykorzystanie kamieni i cegieł w swoim domu lub ogrodzie, a może mimo ich zagospodarowania wciąż zostało Ci ich zbyt dużo, zawsze możesz po prostu wynająć kontener, który wywiezie je z Twojej działki. To bardzo sprawne, a zwłaszcza bezpieczne rozwiązanie. Jeżeli chcesz pozbyć się gruzu, zadzwoń do nas - zadbamy o to, byś nie musiał martwić się kamiennymi czy ceglanymi stertami zalegającymi na Twojej działce. Przewóz gruzu budowlanego naszymi kontenerami zawsze odbywa się profesjonalnie i szybko.

 

Zachęcamy do kontaktu! Skorzystaj z naszej usługi wynajmu kontenera i zamów: wywóz gruzu Będzin, wywóz gruzu Bytom, wywóz gruzu Chorzów, wywóz gruzu Czeladź, wywóz gruzu Dąbrowa Górnicza, wywóz gruzu Gierałtowice, wywóz gruzu Gliwice, wywóz gruzu Katowice, wywóz gruzu Mikołów, wywóz gruzu Mysłowice, wywóz gruzu Piekary Śląskie, wywóz gruzu Radzionków, wywóz gruzu Ruda Śląska, wywóz gruzu Siemianowice Śląskie, wywóz gruzu Sosnowiec, wywóz gruzu Świętochłowice, wywóz gruzu Tarnowskie Górywywóz gruzu Zabrze